Časté dotazy

Mám zájem o kremaci koně. Co mám udělat?

Kontaktujte nás na naší telefonní lince 800 122 122, nebo napište email a vše s vámi probereme. Domluvíme se, zda máme pro koně přijet k vám do stáje, nebo zda si jej sami odvezete do krematoria v Německu. Dohodneme se i na termínu kremace a zařídíme vše potřebné. Pokud přijedete vše dohodnout k nám do kanceláře v Praze, ukážeme vám celou naší nabídku a dohodneme se na všech službách, které si vyberete.


Kde probíhají kremace koní a poníků?

Jsme výhradními zástupci prvního a jediného krematoria koní v Německu - Dank und Treu, kde probíhají kremace. Koně si tam můžete přivézt sami, nebo si pro něj dojedeme. Urnu s popelem vám pak zašleme domů, dovezeme, nebo si ji můžete vyzvednout u nás v Praze v našem zvířecím krematoriu.


Proč je lepší kremaci objednat přes vás, než přímo v krematoriu v Německu?

Díky našemu exkluzivnímu partnerství s koňským krematoriem v Německu vám jsme schopni nabídnout nižší cenu, než když byste kontaktovali sami přímo krematorium. Navíc za vás vše vyřídme a zařídíme. Ušetříte si tak starosti i peníze.


Mám jistotu, že dostanu popel svého koně?

Ano. Je to pro nás prioritou číslo jedna, abychom vždy zajistili předání veškerého popela koně jeho majiteli. Naše krematorium spolu s partnerským koňským krematoriem provozuje systém Garance, díky kterému máte vždy jistotu, že nedojde k záměně popela. Každý kůň dostane při příjmu unikátní kód, který s ním dále prochází všemi procesy od uložení v chladicím boxu až po vsypání popela do vybrané urny. Do kremační pece se vejde vždy pouze jeden kůň, je tak vždy zajištěna individuální kremace.


Jak probíhá kremace?

Kremace probíhá v nejmodernější kremační peci speciálně určenou pro koně. Kůň se před kremací připraví na výsuvnou plošinu pece, kde se upraví a připraví na poslední cestu. Celá plošina s koněm se po té zasune do kreamční pece, kde začne proces kremace. Tato technologie zajišťuje, že dojde k dokonalému zpopelnění. Popel je poté zpracován ve speciálním zařízení (kremulátoru). Vzniklý jemný prášek je poté nasypán do vámi vybrané urny.

 


Za jak dlouho vyzvednete mého koně?

Vše záleží na naší vytíženosti, ale většinou pro koně přijedeme do dvou dnů. Nejdříve totiž musíme vyřídit povolení od české a německé veterinární správy a to chvíli trvá. Pro přesné sdělení termínu nás prosím kontaktujte telefonicky.


Jaké potřebuji dokumenty?

Před kremací potřebujeme ohledací list od veterináře, který stanoví diagnózu úmrtí a také prohlásí koně za neinfekčního. Dále spolu sepíšeme formulář pro povolení od veterinární správy. Ten vám předvyplníme, stačí jej pak tedy podepsat. Také budeme potřebovat dokumenty o vlastnictví koně (průkaz koně či pas koně) a registrační číslo stáje, kde byl kůň ustájen.


Jaké mám možnosti platby?

Přímo u nás v kanceláři v Praze lze platit kartou či hotově. Po domluvě lze platit i dopředu převodem na účet. Před samotnou kremací požadujeme min. 75% zálohu na objednané služby.

Produkty

Kontakt

Podnikatelská II 620 , 190 11 Praha 9 - Běchovice
800 122 122
Po - Pá 9:00 až 17:00
Pohotovostní služba NON-STOP